Vrácení obalů

Svážíme použité kanystry. Pojďte do toho s námi!

Opakované použití obalů nám dává smysl. Vede ke snižování množství odpadu. Využijte Zásilkovnu zdarma, pošlete nám naše prázdné 5l kanystry zpět a my je naplníme pro další zákazníky. Rozhýbejte s námi koloběh obalu.

Vrácení obalů

  1. Minimálně 3 umyté a osušené kanystry zabalte do krabice.

  2. Předejte je ZDARMA v Zásilkovně. Kód pro obsluhu je 94639227.

  3. Radujte se! Kanystry putují k nám a pak znovu do světa.

Vznik plastových obalů provází velké množství CO2. Nejde ale jen o samotnou výrobu plastových kanystrů nebo nakládání s použitým odpadem. Planetu zatěžují i jednotlivé kroky během jejich výroby.

Při těžbě ropy z břidlicových a jiných ložisek se do země pumpuje velké množství chemikálií. Při odsolování ropy vzniká spousta odpadní vody. Nebezpečné látky se bohužel používají v celém výrobním řetězci. Navíc, aby se zaplatily investice těchto firem, velká část z nich používá staré a neekologické výrobní postupy.

Fungování petrochemického průmyslu změnit neumíme. A musíme si přiznat, že v současnosti ještě neznáme kvalitní a trvanlivou náhradu za plastové obaly. Co s tím?

Řešením je používat jeden obal vícekrát. Vy nám jej vrátíte – my opět naplníme a pošleme znovu do světa. Díky službě Zásilkovna zdarma se můžete připojit k naší snaze o cirkulaci kanystrů.

Jak kanystry odeslat?

Aktuálně přijímáme 5l plastové kanystry TIERRA VERDE. Možnost vracet další plastové obaly rozšíříme v průběhu roku 2022.

Kanystry pořádně vymyjte, povrch otřete vlhkým hadříkem a osušte.

Do krabice či jiného vhodného obalu vložte alespoň 3 kanystry. Zbylý prostor vyplňte (třeba papírem). Vše znovu použijeme – kanystry, obal i výplň. Balíček zalepte.

Nezapomeňte na kód pro Zásilkovnu 94639227. Balíček s kódem předejte v nejbližší pobočce. Za odeslání nic neplatíte.

Uložení kanystrů, vymytí, zabalení i cesta do Zásilkovny je ve vašich rukou. My je pak vypouštíme zpět do světa. Ceníme si vašeho úsilí, kterým přispíváte zdravější Planetě. Každý krok ke změně má smysl. Děkujeme, že jste jeho součástí!

Výhody registrace