Vrácení obalů

Svážíme vratné lahve, kanystry a kbelíky. Pojďte do toho s námi!

Opakované použití obalů nám dává smysl. Vede ke snižování množství odpadu. Nevyužijete už naše vratné obaly – litrové lahve, kanystry nebo kbelíky? Pošlete nám je Zásilkovnou zdarma zpátky, případně nám je můžete předat i v našem showroomu v Popůvkách u Brna. My vratné obaly znovu naplníme a poslouží dalším zákazníkům. Rozhýbejte s námi koloběh obalů.

Které obaly můžete vracet?. Mrkněte na naše video Vratné obaly.

Jaké lahve jsou vratné?

Vracet můžete pouze kulaté lahve o objemu 1 l s označením „vratná lahev“ na etiketě. Hranaté litrové lahve s barevnými víčky a další obaly (kromě kanystrů a kbelíků) jsou nevratné. Více ve videu Jak poznám vratnou lahev.

Infografika ukazuje, jaké lahve výrobků Tierra Verde jsou vratné a jaké nevratné.

Jak lahve, kbelíky a kanystry odeslat?

  1. Vratné lahve (minimálně 6 ks), kbelíky (maximálně 1 ks), 5litrové kanystry (minimálně 3 ks) nebo 25litrový kanystr (maximálně 1 ks) zabalte do krabice. Nezapomeňte na uzávěry, bez nich nejsou nádoby kompletní.

  2. Balíček pošlete zdarma přes Zásilkovnu. Kód pro obsluhu je 94639227.

  3. Radujte se! Obaly putují k nám a pak znovu do světa.

Jak obaly připravit na cestu?

Nepoškozené vratné lahve, kbelíky a kanystry důkladně vymyjte, povrch otřete vlhkým hadříkem a osušte. Vložte je do krabice či jiného vhodného obalu.

Součet délek všech tří stran balíku nesmí překročit 120 cm (např. 40 × 40 × 40 cm), maximální délka jedné strany je 50 cm. Rozměrnější balíky bohužel Zásilkovna nepřevezme.

Přibalte i uzávěry, poškozená etiketa nevadí. Zbylý prostor vyplňte (třeba papírem). Vše znovu použijeme – lahve, kbelíky, kanystry, obal i výplň. Balíček zalepte.

Nezapomeňte na kód pro Zásilkovnu 94639227. Balíček předejte v nejbližší pobočce. Za odeslání nic neplatíte.

Pokud posíláte zpátky litrové vratné lahve a jste registrovaní v našem e-shopu, máte nárok na vrácení zálohy – 25 Kč za kus. Zásilku označte vaším jménem a e-mailem a vyplňte elektronický formulář. Budeme tak přesně vědět, komu máme ve věrnostním programu TIERRA VERDE připsat odpovídající počet bodů. Ty jednoduše přeměníte ve slevu na další nákup.

Vymytí, zabalení i cesta vratných obalů do Zásilkovny je ve vašich rukou. My se postaráme o jejich sanitaci a opětovné naplnění a pak je vyšleme na další misi.

Děkujeme za podporu našim partnerům i zákazníkům, jen díky vám může systém cirkulace obalů fungovat.

Proč nám vratné obaly dávají smysl?

Při výrobě nové plastové lahve vzniká více CO₂, než když nám prázdnou nádobu pošlete zpět a my ji vymyjeme a znovu naplníme. Proto se v TIERRA VERDE snažíme jednorázové obalové plasty minimalizovat.

Výhody registrace