Prací prostředky TIERRA VERDE představují prakticky nulovou zátěž pro životní prostředí. Zároveň však nepřinášejí ani extra zátěž pro vás. Poté, co si osvojíte pár základních kroků, je jejich používání hračka.
n

JDEME NA TO CHYTŘE

Parfémy, palmový olej, ropné deriváty, optické rozjasňovače - víme, proč je nepoužívat. Víte to i vy? O praní se vyplatí přemýšlet. Prát se dá totiž s ohledem na přírodu i zdraví nejbližších. Pusťte eko praní i do vaší domácnosti. Má to smysl!

Pro někoho je eko praní pořád věda. Přinášíme systém zjednodušený do 3 kroků: odstranění skvrn, praní, máchání. Žlučové mýdlo, Puer, Prací gel z mýdlových ořechů, Máchadlo a Změkčovač vody – hlavní produkty našeho eko praní už možná znáte. Ukážeme vám, že malou změnou získáme víc. Všichni.

Jdeme na to chytře

TŘI KROKY SPRÁVNÉHO EKO PRANÍ

Skvrny

Nebojte se, z běžně ušpiněného prádla nemusíte skvrny nijak zvlášť odstraňovat. Pokud je však prádlo znečištěné extrémně, použijte nejprve žlučové mýdlo na skvrny. Z oblečení i dalšího textilu nekompromisně zlikviduje všechny stopy mastnoty, potu, trávy, krve, hlíny i silných ovocných a zeleninových šťáv. Lepší přeborníky nenajdete!

Puer - bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku je pak výborný pro namáčení a odstranění nečistot ze stálobarevného prádla. Proč prádlo vůbec namáčet a odstraňovat skvrny předem? Nemusíte používat zbytečně silné konvenční prací prostředky. Stačí pár minut navíc a všichni se můžeme cítit o poznání lépe: my, naše prádlo i příroda.

Náš tip

Myslíme i na vegany, pro vás máme olivové mýdlo s citronovým extraktem .

Žlučové mýdlo
Puer – bělící prášek
Praní

Před praním doporučujeme nejprve zjistit tvrdost vody s pomocí testovacího pásku. Pokud ukáže, že je voda pro praní příliš tvrdá, použijte změkčovač vody .

Přidáním k pracímu gelu z mýdlových ořechů s levandulovou silicí zlepšuje změkčovač výsledek praní a navíc šetří objem použitého gelu. Koncentrovaný prací gel na bázi ořechů v bio kvalitě tvoří klíčový produkt celého systému a je vynikající i pro praní jemného dětského oblečení a barevných látkových plen. Je také vítanou volbou pro všechny alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.

Náš tip

Alternativou k pracímu gelu je Prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo a látkové pleny nebo Prací prášek z mýdlových ořechů na barevné prádlo.

Prací gel levandule
Prací prášek na bílé prádlo a pleny
Změkčovač vody
Máchání

Naše máchadlo prádla s levandulovou silicí výrazně zvyšuje kvalitu výsledku praní. Neutralizuje prací lázeň a zabraňuje usazování zbytků pracích prostředků v textilních vláknech.

Prádlo tak nezešedne a vláknům se vrací jejich přirozené vlastnosti i vzhled - ručníky opět sají a barvy jsou jasnější. Naše máchadlo navíc voní pouze přírodní levandulovou silicí .

Náš tip

Nakapejte na dřívko několik kapek BIO silice a přidejte ho do šatníku k vypranému prádlu. Bude vonět dlouho a jemně.

Máchadlo prádla BIO levandule
Esenciální olej BIO Lavandin
Začněte prát ekologicky už tento víkend!

PROČ PRÁT S NÁMI?

Eco Garantie
Protože řešíte trvale udržitelný způsob života. Záleží vám na vodě, která odchází z vaší pračky? Buďte v klidu. Hlavní produkty praní od TIERRA VERDE mají nejpřísnější certifikát Ecogarantie.
Kapky
Jejich používáním nezatěžujete přírodu zbytečnou chemií. Ani kapka neuškodí.
Citlivá pokožka
Trápí vás ekzémy, alergie a citlivá pokožka? V nedráždivosti prádla nemůžete dělat kompromisy. Naše prostředky jsou nanejvýš ohleduplné k vašemu zdraví. Prádlo zanechají bez chemických a syntetických látek.
Rostlina
Umělé parfémy, ropné deriváty ani palmový olej u nás nenajdete. Nejsme s nimi kamarádi.
Pračka
Naše výrobky fungují a jejich používání je jednoduché. Nemusíte dramaticky měnit své návyky. Vyperete s nimi stejně dobře jako s konvenčními pracími prostředky.
Šetrnost k pokožce
Šetrnost k pokožce se vyplácí. Své o tom ví nastávající maminky a rodiče malých dětí. Myslíme na všechny.

VAŠE ZKUŠENOST JE VÍC NEŽ NAŠE SLOVA

Atopický ekzém: probdělé noci, pláč a poškrábané ruce. Léky nepomáhaly a já malou nemohla zatěžovat dalšími pokusy. Chtělo to jiný životní styl. Upravila jsem stravu a začala měnit i naši domácnost. Zbavila jsem nás veškeré toxické kosmetiky a při praní prádla přešla z konvenční drogerie blíž přírodě. Zjistila jsem, že můžu používat daleko čistější prostředky. Pokožka dětí je totiž mnohem prostupnější, než se zdá. Dcerce ekzém zmizel a všichni jsme teď zdravější. Jsem vděčná Tierra Verde za možnost volby pro naši rodinu. Péče o nejbližší dává smysl, přináší radost a perfektně funguje.

Petra L.

Fotografie šťastné dívky

MOŽNÁ VÁM VRTÁ HLAVOU

Voní prádlo vyprané v gelu z mýdlových ořechů méně?
V našich prostředcích používáme pouze přírodní silice. Jsou těkavé a v prádle se dlouho neudrží. Škoda? Vůbec ne. Vše, co prádlo provoní na delší dobu, je syntetického původu. Takové vůně jsou možnými alergeny. Proto chceme, aby prádlo po vyprání naparfémované nebylo. Stojí to za to.
Naopak. Praní ve studené vodě vyžaduje mnohem více chemie. Za ohřev vody ušetříte pár haléřů a teplotu musíte nahradit jinak. Praní třeba jen na 30 °C znamená, že se špína nerozpustí teplem a musíme ji odbourat chemicky. Tělesné tuky se ve studené vodě nerozpustí vůbec, protože naše teplota je 37 °C. Proto je vhodné prát alespoň na 40 °C. Prosté, co myslíte?
Obvykle pereme přírodní (bavlna, len, vlna, hedvábí) nebo syntetické materiály. Časté jsou různé jejich směsi. Syntetické materiály a směsi pereme nejčastěji na 40 °C nebo dle doporučení výrobce. Bavlnu a len můžeme prát na vyšší teploty. Vlnu a hedvábí pereme zvlášť a používáme co nejšetrnější přípravky. Třeba naše Mýdlové ořechy nebo Mleté olivové mýdlo na praní.
Můžete si oddechnout, nepoškodí. Prací gel od Tierra Verde je k barvám velmi šetrný. Neobsahuje totiž žádné bělicí složky. Ještě šetrnější variantou vhodnou zvláště pro nejjemnější prádlo jsou přímo mýdlové ořechy.

SADA PRO KOMPLETNÍ EKO PRANÍ

Připravili jsme pro vás výhodnou sadu pro kompletní EKO praní. Skočte si pro ni do našeho e-shopu nebo k našim partnerům.

Sada pro kompletní eko praní
Sada pro kompletní EKO praní
Výhody registrace