Bezobal a vratné lahve

Bezobal – nevytvářejme zbytečný plastový odpad

TIERRA VERDE patří k průkopníkům bezobalového prodeje. V Česku a na Slovensku jsme podpořili vznik sítě téměř 300 bezobalových stáčíren ekodrogerie a kosmetiky. Zároveň se snažíme minimalizovat spotřebu obalových plastů – naše produkty nabízíme také ve vratných lahvích a kanystrech.

Uvědomujeme si, že se z plastového odpadu stal celosvětový problém a že recyklovat nestačí. Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Proto stále zdokonalujeme bezobalový prodej a systém cirkulace obalů. A srdečně děkujeme našim partnerům i zákazníkům, kteří nás v tom podporují.

Produkty pro bezobalový prodej dodáváme ve vratných kanystrech a kbelících, které jsou určené k opakovanému plnění. Obchodníci nám je posílají zpátky a kanystry i kbelíky mohou sloužit dále.

Spočítali jsme totiž, že samotné dodávání ve velkých baleních nestačí. Pokud bychom obchodníkovi do stáčírny zaslali 25litrový kanystr a nezajistili jeho vrácení a opětovné naplnění, přijde vniveč stejné množství plastu, jako kdybychom mu dodali 25 našich litrových lahví.

Přijďte si natočit ekodrogerii a kosmetiku! Pokud nemáte prázdný obal, v prodejnách bývají k dispozici použité nebo znovupoužitelné.

NEJBLIŽŠÍ STÁČÍRNA

Vratná zálohovaná lahev – pošlete ji zpátky, my ji znovu naplníme

Litrovou vratnou lahev jsme vyvinuli pro ještě jednodušší a dostupnější nakupování. Má kulatý tvar a označení „vratná lahev“, aby byla snadno rozeznatelná od našich stávajících produktů. Můžete ji vrátit zpátky do prodejny, nebo dále používat při bezobalovém nakupování.

Pevný a odolný polyethylen zvládne opakované vymývání i transport a má atest na prodej kosmetiky. Navíc je poloprůhledný, což usnadňuje kontrolu zásob i bezobalové nakupování. Díky širokému hrdlu je vratná lahev vhodná na tekuté a sypké produkty i na tablety (názorně předvádíme ve videu Vratné lahve a naše produkty.

Za produkt ve vratné lahvi zaplatíte navíc zálohu 25 Kč. Ta se vám vrátí, jakmile lahev odevzdáte zpět do obchodu. Pokud jste registrovaní v našem e-shopu, můžete nám lahve poslat přímo do TIERRA VERDE.

Krabici, do které lahve zabalíte, označte vaším jménem a e-mailem, který jste použili při registraci v e-shopu. Před odesláním také vyplňte elektronický formulář. Bez těchto údajů bychom vám nemohli vrátit zálohu – ve věrnostních bodech, které snadno uplatníte při příštím nákupu.

Produkty ve vratných lahvích zakoupíte v našem e-shopu nebo u prodejců, které najdete na naší mapě stáčíren.

Vratný kanystr a kbelík – doplňujte z většího balení

Malou lahev na čistič nebo dávkovač tekutého mýdla můžete jednoduše doplňovat z 5litrového nebo 25litrového kanystru (doporučujeme si k němu pořídit kohout pro snadné stáčení). Ušetříte tak spoustu obalového plastu i peníze, protože velká balení jsou cenově výhodnější. Prázdné kanystry nám můžete zdarma poslat přes Zásilkovnu k opětovnému naplnění.

Sypkou ekodrogerii dodáváme v kovových kbelících, které po vyprázdnění také můžete vrátit zpátky do TIERRA VERDE.

Vrácení plastových obalů

POSTUP JAK VRACET PLASTOVÉ OBALY
Infografika ukazuje, jaké lahve výrobků TIERRA VERDE jsou vratné a jaké nevratné.
Výhody registrace