Skutečný bezobal

Koncept bezobalových stáčíren jsme představili na jaře 2017 a jsme nadšení, že se naše eko produkty nyní stáčí už na více než 300 místech v Česku a na Slovensku. A stále se nám hlásí noví zájemci.

Jsme si vědomi toho, že se z plastového odpadu stal celosvětový problém a že recyklace je pouze začátek. Proto volíme udržitelnou cestu, tedy omezit samotnou tvorbu plastového odpadu. Ať už cestou upcyklace (tedy opětovného použití) obalů či bezobalového prodeje. A srdečně děkujeme našim partnerům i zákazníkům, kteří nás v bezobalovém prodeji podporují.

Víte, proč jsou naše stáčírny opravdu zero waste?

Produkty pro bezobalový prodej dodáváme ve vratných kanystrech a kbelících, které jsou určené k opakovanému plnění. Obchodníci nám je posílají zpátky, takže jeden kanystr poslouží klidně i stokrát. Spočítali jsme totiž, že samotné dodávání ve velkých baleních nestačí. Pokud bychom obchodníkovi do stáčírny zaslali 25litrový kanystr a nezajistili jeho vrácení a opětovné naplnění, přijde vniveč stejné množství plastu, jako kdybychom mu dodali 25 našich litrových lahví.

Přijďte si natočit eko drogerii i kosmetiku do vlastních nádob, nebo do prázdných, použitých, znovu použitelných, které bývají na prodejnách k dispozici.

NEJBLIŽŠÍ STÁČÍRNA

Máte to do stáčírny zatím daleko?

I když se snažíme informace o našich stáčírnách co nejvíce rozšířit mezi prodejce, ne všichni tento koncept znají. Anebo zvažují, zda by o něj měli jejich zákazníci dostatečný zájem. Moc bezobalovému prodeji pomůže, pokud se ve svých oblíbených obchodech poptáte, jestli by pro ně byl tento způsob prodej eko drogerie či kosmetiky zajímavý. Třeba to bude právě váš dotaz, který prodejce motivuje ozvat se nám a začít stáčet/sypat :-)

Novým zájemcům o bezobalový prodej rádi poskytneme podrobné informace, stačí vyplnit kontaktní formulář na našich stránkách. Poté vás kontaktuje náš obchodní zástupce a pomůže vám vytvořit nabídku na míru.

Od bag-in-boxů ke kanystrům

Přechodem z bag-in-boxů na kanystry jsme v našem vnímání ekologického bezobalového prodeje produktů TIERRA VERDE učinili posun vpřed. A to i přesto, že se na první pohled může zdát kanystr „více plastový“ než bag-in-box, plastový vak v kartonové krabici. Jenže ono je to ve skutečnosti trochu jinak. Pojďte s námi odhalit pozadí našeho dalšího kroku v obalové evoluci:

  • Kanystr je odolný a vydrží desítky opakovaných použití. Můžete ho doplňovat v bezobalové prodejně.
  • Po odložení kanystru do žlutého kontejneru se nedostane ani na skládku ani do spalovny. Jsme si zcela jisti, že moderní třídící linky tento materiál snadno identifikují a vytřídí ke 100% recyklaci.
  • Při výrobě 1 kanystru se vyprodukuje v porovnání s bag-in-boxem o 50 % méně emisí CO2. V případě naší firmy to v součtu znamená o celé 2 tuny škodlivin ročně méně. V přírodě by si s odbouráním takového množství CO2 muselo poradit 160 vzrostlých stromů. Pokud vás zajímá víc, koukněte se sem.
  • Kanystr ke svému vzniku vyžaduje výrazně menší množství vody. Konkrétně až 5x méně – přepočteno na roční množství kanystrů to znamená neuvěřitelných 2,25 milionu litrů. Takové množství vystačí třeba na 250 tisíc spláchnutí vašeho WC nebo 56 tisíc sprchování. Je to dobře spočítané. Stejně jako to, že totožné množství vody proteče v Brně řekou Svratkou za 5 minut.
  • Za zmínku stojí i to, že lze ke kanystru připevnit opakovaně použitelný kohout. Díky němu je dávkování o poznání pohodlnější.
  • Vše se vyvíjí. Dospěli jsme do bodu, v němž jsme skoncovali s jednorázovými plastovými obaly. Bag-in-boxy jimi bezesporu byly. Nyní vám nabízíme lahve a kanystry s možností opakovaného plnění v bezobalových prodejnách po celé ČR a SR. Je jich už více než 300 a další vznikají.
Zvýhodněný nákup