Náš přístup

Eko je vše, co děláme

V Tierra Verde žijeme podle principů skutečně ekologického života, tedy True Eco. Hledáme souvislosti, zkoumáme podstatu ekologických problémů a nacházíme jejich řešení. Vyhodnocujeme a upravujeme je podle nových zkušeností a znalostí. V rychle se měnícím světě propracováváme další postupy a jsme v tom důslední a nekompromisní. True Eco tak tvoří jednoduchý, ale promyšlený rámec, v němž se všechny naše aktivity odehrávají. Výsledkem je 200 produktů téměř 100 % rozložitelných v přírodě, jejichž prostřednictvím vám pomáháme žít ohleduplněji, šetrněji a udržitelněji.

Čistá filozofie

Čistá filozofie

Žijeme změnu, kterou chceme vidět kolem sebe, a jdeme příkladem. Nabízíme produkty a služby, jimž věříme, vedoucí ke každodenní vědomé volbě. Naší snahou je spoluvytvářet ohleduplný svět.

Chemický minimalismus

Chemický minimalismus

Příroda je pro nás inspirací. Proto volíme vstupní suroviny a materiály s ohledem na co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě používáme revitalizovanou vodu. Netestujeme na zvířatech. Zastáváme chemický minimalismus, naše výrobky tedy neobsahují ropné deriváty, syntetické parfémy, barviva, průmyslová pěnidla ani dráždivé anionaktivní tenzidy. Jsou koncentrované a snadno odbouratelné. Manuální výroba u nás činí 70 %. Dovážíme jen to, co není dostupné v naší zemi. Splňujeme kritéria jednoho z nejpřísnějších mezinárodních certifikátů Ecogarantie. Jsme vůbec první česko-slovenský výrobce drogerie, který jej získal.

Skutečný bezobal

Skutečný bezobal

Zastáváme minimalistický přístup k tvorbě obalů. Jsme průkopníci v bezobalové drogerii. Naše vratné kanystry, kbelíky a celý servisní systém pro stáčírny postavený na opakované využitelnosti původních nádob znamenají skutečný zero waste. Narovinu, poctivě a bez obalu.

Recyklace materiálů

Upcyklace materiálů

Minimalizujeme dopady naší činnosti na životní prostředí. Upcyklujeme (znovu využíváme) obalové odpady vznikající při výrobě. Nechceme, aby končily ve spalovně nebo skládce. V novém životě slouží jako tašky, obaly na sešity a knihy, obálky a složky na dokumenty.

Výhody registrace