Do všech typů domácích myček. Na rozdíl od konvenčních prostředků neobsahuje fosfáty, syntetické vůně, enzymy a optické zjasňovače.
Více o produktuDo zásobníku na mycí prostředek nalejte přiměřené množství přípravku (cca 30 ml - přibližně 1 uzávěr).
Při silně znečištěném nádobí:
Náš přípravek neobsahuje fosfáty, které slouží k „vychytávání“ minerálních složek z vody. Pro dokonalý výsledek mytí proto doporučujeme důsledně doplňovat sůl do myčkya dobře nastavit dávkování leštidla/oplachu.
Pro dobrý výsledek „eko myčkování“ je také potřeba pravidelně myčku čistit. Jak správně udržovat myčku na nádobí, se dočtete v záložce Časté otázky.
< 10 % uhličitan sodný, < 10 % chelatační činidlo (EDDS), citronan sodný, < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, silikát, denaturovaný líh, přírodní pomerančová silice v biokvalitě (Citrus sinensis), d-limonene, xanthanová guma
Co způsobuje bílý povlak na nádobí a jak se ho zbavit?
Povlak způsobují usazené minerály z vody. Je vhodné používat Leštidlo do myčky na nádobí, pravidelně doplňovat Regenerační sůl do myčky na nádobí a čistit filtr i celou myčku. Pokud na nádobí bílý povlak přesto zůstává, znamená to, že je voda příliš tvrdá a zbytky vápníku a hořčíku se usazují na nádobí a vnitřních částech myčky. V tom případě je nezbytné správně nastavit hodnotu tvrdosti vody na spotřebiči.
Ke zjištění hodnoty tvrdosti vody a k následnému přesnému nastavení myčky (dle tabulky tvrdosti vody v návodu na myčku) lze použít Testovací pásek na určení tvrdosti vody nebo pomůže místní vodárna či poskytovatel vody.
Jak čistit myčku na nádobí?
Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba tento spotřebič pravidelně čistit. Četnost čištění odvoďte podle toho, jak často myčku používáte, jak máte tvrdou vodu a jak znečištěné nádobí v myčce nejčastěji myjete. Podle toho myčku čistěte – může to být 1x měsíčně nebo i 1x za týden. Nezapomeňte čistit filtr myčky. Vyjměte jej z přístroje, otřete suchou utěrkou (případně propláchněte v horké vodní lázni s rozpuštěným prostředkem Puer – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku). Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen myčky. Jednou za čas je vyjměte a propláchněte vodou pod tlakem. V koupelně odšroubujte sprchovou hlavici a do otvoru ramen pusťte silný proud vody (budete se divit, co vše se v nich nachází, znemožňuje průtok vody a brání skutečně kvalitnímu mytí). Pro celkové vyčištění myčky použijte Puer – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku a Odstraňovač vodního kamene. Nasypte polévkovou lžíci každého prostředku na dno myčky a bez nádobí ji zapněte na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
Pokud přecházím z konvenčních prostředků do myčky na ekologické prostředky, jak to mám řešit?
Nejprve se pochvalte. Děláte vynikající krok pro sebe i pro naši planetu. Začněte vyčištěním myčky. Nezapomeňte do zásobníku doplnit Leštidlo do myčky na nádobí a zkontrolovat, zda ve vaší myčce nedošla Regenerační sůl do myčky na nádobí.
Bezpečnostní texty | VAROVÁNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Obsahuje citronový olej. Může vyvolat alergickou reakci. Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace. |
---|---|
Bezpečnostní značky (piktogramy) | |
Země původu | Česká republika |