Naše výrobky které Vám pomůžou účinně prát a dezinfikovat látkové roušky:
PUER – BĚLICÍ PRÁŠEK A ODSTRAŇOVAČ SKVR NA BÁZI KYSLÍKU
MÁCHADLO PRÁDLA S LEVANDULOVOU SILICÍ
ODSTRAŇOVAČ VODNÍHO KAMENE – KYSELINA CITRONOVÁ
Ze dne na den se staly našimi společníky, ale víte, jak o ně správně pečovat?
Do lidského organismu se virus dostává především dýchacími cestami a sliznicemi. Obyčejná ústenka dokáže snížit riziko vdechnutí viru až o dva řády. Papírová rouška dostatečně chrání asi 20 minut, dokud nezvlhne. Pak je třeba ji vyměnit. Látková rouška vydrží déle, látka vir vysušuje a je možné ji opakovaně dezinfikovat.
Textilní roušku se doporučuje po 2 hodinách měnit. Po použití je třeba ji vyvařit, vysušit, přežehlit a pak až znovu použít. V jedné domácnosti se asi každý den nenasbírá dostatek bavlněných roušek na vyvaření celé pračky, ale máme pro vás jednoduchý tip, jak roušky snadno vyprat a vydezinfikovat.
1. Do hrnce dejte vařit vodu
Hrnec naplňte zhruba do poloviny, aby vám prací lázeň nepřetekla. Až bude voda téměř vařit, přisypte PUER v množství cca 1 lžíci na 2 - 3 litry vody.
2. Zamíchejte a ponořte do roztoku roušky
Promíchejte, aby se prášek dobře rozpustil a ponořte do roztoku použité roušky.
3. Nechte odstát a vyjměte roušky
Zamíchejte, nechte asi 10 minut odstát ideálně pod poklicí. Po cca 10 minutách roušky z prací lázně vyjměte a přemístěte do nádoby s vlažnou máchací vodou.
4. Vymáchejte roušky
Roušky dobře vymáchejte, do máchací vody přilijte MÁCHADLO PRÁDLA S LEVANDULOVOU SILICÍ v množství cca 30 ml na 2-3 litry vody. Máchadlo si můžete vyrobit také sami rozředěním ODSTRAŇOVAČE VODNÍHO KAMENE – KYSELINY CITRONOVÉ. Kyselina citronová má tu výhodu, že je sama dezinfekční. Máchadlo vyrobíte přidáním 150g kyseliny citronové do 1 litru vodou.
5. Usušte a přežehlete roušky
Necháte-li roušky usušit na slunci (UV záření viry ničí) a přežehlíte na vysokou teplotu, budou skvěle sterilizované a vhodné k dalšímu použití.