Prací gel levandule 1 l + (Změkčovač vody 250 g + Testovací pásek ZDARMA)
Obrázek produktu není dostupný

Prací gel levandule 1 l + (Změkčovač vody 250 g + Testovací pásek ZDARMA)

Tento produkt se již neprodává.

Trojice výrobků pro ekologické praní tvoří základní výbavu ohleduplné domácnosti. K Pracímu gelu z mýdlových ořechů s levandulovou silicíteď přidáváme Změkčovač vodyzdarma. Stejně jako vzorek Testovacího páskuna určení tvrdosti vody – měkká voda je totiž klíčem k účinnému praní.

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí (1 l)
Koncentrovaný gel pro šetrné a ekologické praní barevného prádla ovoněný přírodní levandulovou silicí. Jeho základem je extrakt z mýdlových ořechů v biokvalitě.

Změkčovač vody (250 g)
Směs minerálních a organických látek, které na sebe váží minerály a tím upravují tvrdost vody. Díky změkčovači se v textilu neusazují sraženiny, které se projevují jako zaprání a šednutí.

Testovací pásek na určení tvrdosti vody (1 ks)
Vyhodnocuje tvrdost vody a slouží jako vodítko pro dávkování změkčovače vody.

Více o produktu
Multipack Prací gel levandule 1 l + Změkčovač vody 250 g + Testovací pásek

Popis produktu

Co je to a jak to funguje

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí
Základem Pracího gelu je výtažek z mýdlových ořechů získaný nejšetrnější metodou extrakce za studena. Ohleduplnější ke zdraví i k planetě už je jen praní v samotných mýdlových ořeších. Prací gel z mýdlových ořechů je velmi vhodný pro praní dětského oblečení a barevných látkových plen. Je výborný také pro alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou. Koncentrovaný gel je skvělé řešení pro vás (neplatíte za zbytečnou vodu) i přírodu (méně obalů i paliva na přepravu).

Změkčovač vody
Změkčovač tvoří směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat ionty a tím upravit tvrdost vody. Účinná látka pracího prostředku v takto upravené vodě namísto minerálů na sebe váže pouze nečistoty z prádla. V textilu se navíc neusadí sraženiny, které se projevují jako zaprání a šednutí. Výrazně zlepšuje výsledky praní v tvrdé vodě, snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání, šednutí prádla) a v pračce. Je důležitým doplňkem obzvláště při praní v mýdlových prostředcích (mýdlové vločky).

Testovací pásek na určení tvrdosti vody
S pomocí tohoto orientačního testu lze zjistit, jak tvrdá je voda používaná pro praní. Voda přirozeně obsahuje ionty minerálů a kovů a stupeň tvrdosti vody je vlastnost, která vyjadřuje jejich obsah. Tyto sloučeniny, zejména vápníku, hořčíku a železa, významně ovlivňují výsledky praní – jsou zdrojem tvorby vodního kamene, příčinou tvrdnutí a šednutí prádla (zejména při praní v mýdle) a celkově snižují účinnost pracích prostředků. Pro optimální výsledek je nutné při tvrdé vodě použít větší množství prostředku nebo Změkčovač vody.

K čemu se používá

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí (1 l)
Na praní běžně znečištěného prádla v ruce i v pračce. Vhodný zejména pro barevné prádlo (neobsahuje bělicí složku).

Změkčovač vody (250 g)
Výrazně zlepšuje výsledky praní v tvrdé vodě. Snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání a šednutí prádla) a v pračce (týká se zejména praní v mýdlových pracích prostředcích).

Testovací pásek na určení tvrdosti vody (1 ks)
Vyhodnotí tvrdost vody a slouží jako vodítko pro dávkování změkčovače vody.

Jak se používá

Dávkování:

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí (1 l)

Praní v pračce: 30 ml na 4-5 kg prádla (1 litr = až 33 pracích dávek).
Ruční praní: 15 ml na prací lázeň.

Změkčovač vody (250 g)

Tvrdá voda (>14°dH): k pracímu gelu přidat 2 polévkové lžíce.

Testovací pásek na určení tvrdosti vody (1 ks)
1 pásek slouží k jednorázovému určení tvrdosti vody.

K produktu doporučujeme dokoupit

Složení

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí (1 l)
Složení: 5-15 % uhličitan sodný; <5 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný líh, xanthanová guma, přírodní levandulová silice v biokvalitě (Lavandula intermedia), linalool.

Změkčovač vody (250 g)
Složení:> 30 % uhličitan sodný, 15-30 % citronan sodný, 5-15 % silikát.

TIERRA VERDE radí

Máte dotaz k produktu?ZEPTAT SE

Ostatní informace/bezpečnost

Bezpečnostní texty

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí (1 l)
Bezpečnostní upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Nespotřebovaný obsah nařeďte vodou a vylejte do kanalizace. Použitý obal po důkladném vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

Změkčovač vody (250 g)
Bezpečnostní opatření: VAROVÁNÍ. Dráždí kůži. Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po manipulaci důkladně omyjte ruce a zasažené části těla. Používejte ochranné brýle. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Obsahuje: uhličitan sodný, silikáty.


Suroviny pro výrobu naší drogerie volíme tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Používáme účinné, a přitom snadno odbouratelné látky – extrakt z mýdlových ořechů, prací sodu, kyselinu citronovou či přírodní silice. Proto je naše drogerie vhodná i pro domácnosti, kde žijí malé děti a lidé s alergiemi, ekzémy nebo astmatem. Netestujeme na zvířatech.

Bezpečnostní značky (piktogramy)
Země původuČeská republika

Podobné produkty

Výhody registrace