Nové služby pro váš domov

Nové služby pro váš domov

Už dlouhou dobu nás lákalo pustit se do oblasti služeb, které by navazovaly na naši nabídku produktů ekologické drogerie a kosmetiky. Nejprve nás to táhlo k poradenství pro domácnosti, ale pak se daly věci rychle do pohybu. Vzhledem k situaci na Ukrajině, jsme se rozhodli dočasně ubytovat několik ukrajinských maminek s dětmi. To byl impulz, díky kterému získal projekt služeb pro ekologickou domácnost úplně nový rozměr.  Přemýšleli jsme, jak je můžeme „naše uprchlice“ podpořit, aby se mohly postavit na vlastní nohy a úklid našimi ekologickými prostředky se přímo nabízel. Věnovali jsme spoustu času tomu, aby porozuměly naší filozofii a uměly dobře uklízet s našimi produkty. Vyzkoušeli jsme si, že naše holky jsou opravdu precizní a nenechají žádný kout bez povšimnutí. Můžeme je s klidem na duši doporučit všem, kteří by si chtěli nechali uklidit byt, dům či firmu naší ekologickou drogerií.

V tuto chvíli bychom chtěli začít na území Brna nebo za hranicemi Brna směrem na západ (v dosahu hromadné dopravy z Popůvek). Pokud byste měli zájem i v jiných oblastech, napiště nám. Pokud vás bude víc, pokusíme se najít někoho dalšího na úklid i ve vaší lokalitě. V případě zájmu o poradenství, není lokalita tak důležitá jako při úklidu. Ozvěte se nám a domluvíme se konkrétně dle vašeho přání a vašich možností.

Jak pracujeme

Uklízíme prostředky česko-slovenské firmy TIERRA VERDE, vyvinutými a vyrobenými v Popůvkách u Brna, v režimu opakovaně používaného obalu (bezobal). Produkty splňují podmínky velmi náročné certifikace Ecogarantie.

Všechny ženy dostávají férově zaplaceno na bázi odpracovaných hodin, odvádíme za ně zálohu daň i sociální a zdravotní pojištění.

Věnujeme čas na jejich zaškolení a nepustíme je k vám, dokud neprojdou zkušebním úklidem a když někdo vypadne, seženeme vám za něj náhradu.

Naše vize 

Rádi bychom vás podpořili ve vědomém tvoření vašeho domova a péči o něj. Domov v našem vnímání není jen dům, ve kterém bydlíme, ale také prostor, kde tvoříme, respektive pracujeme, naše tělo (domov naší duše) a naše planeta (domov nás všech).

Věříme, že lze efektivně pečovat o domov i bez škodlivé chemie. Každá věc, která se v prostoru  domova nachází, ho nějak ovlivňuje. Čisticí prostředky, které používáme, mají vliv nejen na životní prostředí, naše zdraví ale i na celkovou atmosféru v prostoru.

Uvědomujeme si, že skutečná změna nepřichází pouze tím, že si člověk něco uvědomí, ani tím, že se rozhodne zkusit něco dělat jinak. Ke skutečné změně dojde až tehdy, kdy si vytvoříme nový návyk.

Pomůžeme vám udělat první krok a vytvořit tak nový návyk. A budeme tu, až budete připraveni na další kroky.

  1. Krok: ekologický úklid
  2. Krok: ekologické mytí nádobí
  3. Krok: ekologické praní, odvykání umělým parfémům/zvykání na přirozenou vůni čistoty
  4. Krok: přírodní kosmetika, eliminace chemických látek v domácnosti
  5. Krok: nakládání s odpady, recyklace, kompostování
  6. Krok: bezobalové nakupování a opakované používání obalů
  7. Krok: vnímání energie prostoru a jeho energetická očista
  8. Krok: očista prostoru od přebytečných věcí/zbavování se zbytečných věcí, nová organizace věcí v prostoru
  9. Krok: vědomé propojení s vaším domovem, pravidelné udržování vašeho prostoru, každodenní rituály pro šťastný domov

Ceník 

Ekologický úklid domácnosti

330 Kč na hodinu za osobu

Příplatek za první úklid zahrnuje osobní přítomnost koordinátorky Lenky, seznámení se s prostorem, dohodu na způsobu úklidu a představení úklidové čety

200 Kč

Poradenství (ekologická domácnost – drogerie a kosmetika, „bezobalové“ nakupování, recyklace, harmonizace prostoru)

600 Kč na hodinu

Vyklízení a očista prostoru od nepotřebných věcí

800 Kč za hodinu

Náš tým

Lenka

Jsem partnerkou Martina, jednoho ze spolumajitelů TIERRA VERDE, jsem občasnou nevlastní maminkou skoro šestiletého Samíka a vášnivou chovatelkou ne úplně známého ale o to úžasnějšího plemene Kooikerhondje. Od června 2019 jsem se více než rok podílela v TIERRA VERDE na přípravě mnoha nových  produktů. V létě   2020 jsem se z působení ve firmě stáhla, ale i nadále jsem zůstala tělem i duší   s Tierrou. Díky Martinovi jsem měla možnost sledovat dění ve firmě zpovzdálí a věnovat se sobě, rodině, našim dvěma psům a dvěma domácnostem.

Po odchodu z Tierry jsem prošla několika seberozvojovými kurzy. Prohlubovala jsem svou intuici a práci s energiemi. Stále více jsem si uvědomovala, že náš domov je odrazem nás samotných a že pokud se v něm necítíme dobře, necítíme se dobře ani v životě. Od začátku studia na vysoké škole jsem se často stěhovala, žila jsem na různých místech a měla jsem tak možnost nosit si svůj domov všude s sebou, nehledě na to, kde se zrovna nacházím. O energii v prostoru jsem se nejvíce naučila, když jsem přebírala a vyklízela společně  s Martinem domek, který budoval se svou bývalou ženou. Bylo jasné, že vyklizení věcí nebude stačit k tomu, abych se tam začala cítit příjemně a bezpečně. Díky kurzu od Terezky Boškové „Budování domácího chrámu“, jsem se naučila různé techniky, jak s domem lépe komunikovat, aby mohl být očištěn od minulosti a mohl psát nový příběh. Zároveň jsem se díky němu učila zbavovat věcí, které nepotřebuji, aby byl prostor vzdušný a mohla v něm dobře proudit energie. Ráda bych tyto zkušenosti předávala i dál, aby se i vám doma lépe žilo.

Naše úklidová četa

Naše úklidová četa se skládá prozatím z žen, jež u nás bydlí nebo bydlely. Do budoucna bychom se rádi rozšířili i o další členy.

Inga 
 

Lena

Aňa
 

Lilya 

   

Kontaktujte nás

Lenka Schneiderová, tel.: 777 782 910, email: lenka.schneiderova@tierraverde.cz

Zvýhodněný nákup